4 отзыва

Вход Регистрация

Восстановление
пароля

Готово

Назад

Декор - бетон
Тротуарная плитка и еврозаборы +38(068)-119-69-27
Изделия из бетона от производителя

Поиск по параметрам

Стоимость

  • от

  • до

 

 

Контакты:

  

        Елена:

 

 

+38(068)-35-75-601 

 

Дмитрий:

 

+38(068)-357-56-01  

+38(099)-244-05-20  

 

 

Адрес:

 

 

Украина, Киевская область

с. Красное

ул.  Школьная, 2

Почта:  

Bobyrstroy@i.ua 

 

Бетонні паркани: переваги, виробництво, монтаж

   Будь-яка тварина охороняє свою територію, але тільки люди вміють будувати паркани. Хто і коли вперше звів навколо свого стійбища огорожа - таємниця, прихована в глибині тисячоліть. Мабуть, найвідоміший історичний при...

   Дата: 26.05.2016 в 09:12

   Автор: Елена

        Будь-яка тварина охороняє свою територію, але тільки люди вміють будувати паркани. Хто і коли вперше звів навколо свого стійбища огорожа - таємниця, прихована в глибині тисячоліть. Мабуть, найвідоміший історичний приклад колосального забору - Велика Китайська стіна, надійно відгородили цілу імперію від набігів кочівників. «Довга стіна» (так назва перекладається з китайської) лише на рекламних картинках представлена ​​як акуратне кам'яно-цегляна споруда. Велика частина грандіозної споруди зведено з землі і глини, доступних місцевих матеріалів.
        Як в минулому, так і сьогодні паркани споруджують з усього, що є під рукою. У давнину найміцнішим матеріалом для парканів вважався натуральний камінь. З розвитком технологій доступним в будь-якій точці цивілізованого світу став штучний камінь - бетон. Звичайно ж, не використовувати міцні, довговічні і зручні бетонні конструкції для «улюбленої споруди» людини - забору було б великою непередбачливістю.
Знаменитий бетонний паркан новітньої історії успішно «канув у Лету». Навколо Берлінської стіни свого часу відбувалося безліч трагічних і драматичних подій. На цьому тлі мало хто звертає увагу на деякі факти, що демонструють технологічні переваги бетонних парканів. Тимчасовий варіант споруди з бетонних конструкцій був зведений в Західному Берліні буквально за ніч. Міцний і надійний 160-кілометровий загороджувальний вал, вдосконалюється і перебудовується на протязі десятиліть, проте, був оперативно знесений за кілька місяців, знаменуючи об'єднання Німеччини.
 

Бетонний паркан: швидкість зведення і довговічність

 
         Звичайним домовласникам, безумовно, зводити складна інженерна споруда ні до чого. Але бетонні паркани настільки різноманітні, що можуть бути використані в будь-якій галузі, домашнє будівництво не виняток. Більш того, чудові властивості таких огорож настільки сподобалися домовласникам, що сьогодні практично в будь-якому місті можна придбати необхідні комплектуючі для побудови бетонного паркану самостійно, або замовити будівництво «під ключ».
 
       
        Чим же так привабливі бетонні паркани? Про одну перевагу вже згадано. Це простота і швидкість зведення паркану, а при необхідності - і демонтажу. Як правило, виробники випускають весь комплект деталей, необхідних для будівництва. У найпростішому варіанті це плити і стовпи, можливо - «склянки» для установки стовпів або плит. Будівельникам не доводиться прибивати кожну штакетіну, як у випадку з «класичним» дерев'яним парканом. Вся робота зводиться до установки на місцевості виготовлених підприємством бетонних елементів.
     Простота і швидкість будівництва, безумовно, привертають певну категорію домовласників. Але головними критеріями для покупців традиційно вважається довговічність і невибагливість бетонних парканів.
         Вибираючи конструкцію огорожі за критерієм мінімальних початкових витрат, люди зазвичай не беруть до уваги, що років через п'ять доведеться займатися відновлювальними роботами. Термін здається досить великим. Однак час, на жаль, біжить швидше, ніж цього хотілося б. Через кілька років, дешеві спочатку паркани вимагають все більше і більше уваги, в той час, як бетонна конструкція цілком здатна пережити своїх будівельників без жодного ремонту.
         Довговічність конструкцій в сукупності з простотою монтажу і демонтажу служить, крім іншого, основою для формування вторинного ринку бетонних парканів. Згодом їх елементи практично не втрачають своїх споживчих якостей, але якщо потреба в паркані відпала, продаються дешевше нових виробів. Дбайливий господар цілком може заощадити.
 
      Бетонний паркан - універсальна споруда. Його можна використовувати як для огорожі виробничої території, так і для житлового будинку або дачі. Не сперечаюся, призначення і функції виробничого забору і домашнього дещо відрізняється. Але бетонні паркани настільки різноманітні, що можна вибрати варіант конструкції практично на будь-який випадок.
        Наприклад, висока глуха бетонна стіна надійно захистить двір не тільки від домагань непрошених гостей, але і від вуличного шуму. На тихій вуличці різноманітні ажурні бетонні конструкції прикрасять і доповнять архітектурний ансамбль будь-якого сучасного котеджу.
 

Виробництво бетонних парканів

 
     «Кілька років тому мій знайомий їздив до Китаю на відпочинок. Одне з головних вражень, яке він привіз з поїздки - різноманітність декоративних бетонних елементів в міській архітектурі. Китайці - відомі майстри видавати одне за інше. Вищою похвалою для кухаря вважається ситуація, коли відвідувач ресторану, покуштувавши дуже смачне блюдо з простих і поширених інгредієнтів, не може визначити, з чого воно приготовлено. Серед прикладів, які вразили мого приятеля і увічнених з цієї причини в фотоальбомі, була декоративна бревенчатая огорожа, що нагадує похилений тин в глухому українському селі. 
    Безумовно, неотличимая від оригіналу бетонна копія, це скоріше художній твір, ніж продукт масового виробництва. Проте, бетон - надзвичайно «гнучкий» у виробництві матеріал, який дозволяє випускати радують око різноманітні декоративні елементи великими серіями.
У масовому виробництві бетонних парканів використовуються різні технології, але всі їх можна звести до заповнення бетонною сумішшю багаторазових форм.           Мінімальний набір оснащення для початку виробництва - вибростол і комплект пластикових форм.
      Що лежить на столі форму заповнюють бетоном і укладають в потрібні місця арматуру. Суміш вирівнюється і трамбується за допомогою вібрації. Після схоплювання і витримки протягом доби готові плити дістають з форм і відправляють на склад продукції. Як варіант - бетонні вироби «схоплюються» і набирають міцність поза формою.
     Найчастіше плити для бетонної огорожі односторонні. Одна їх сторона гладка, в той час як друга може імітувати різні поверхні: цегляну або кам'яну кладку, вапняк або якийсь особливий візерунок.
    Особливість двосторонніх плит в тому, що рельєфний малюнок присутній на двох сторонах. У декоративному відношенні такі плити більш цінні, тому що «звернені обличчям» як на вулицю, так і у двір. Малюнок на зовнішньої і внутрішньої поверхні може бути одним і тим же, або відрізнятися, що розширює можливості декорування. Наприклад, поверхня, звернену на вулицю, оформляють в єдиному стилі з огорожею сусідів, в той час як для внутрішнього двору застосовують зовсім іншу фактуру.
 

Монтаж бетонних парканів

 
         Бетонні паркани можна розділити на монолітні і складальні. Монолітні побудовані з масивних великих плит, що відрізняються варіантами монтажу на місцевості. «Самостоящіе» плити призначені для установки на рівні ділянки або підготовлений стрічковий фундамент. Широка основа таких плит дозволяє їм зберігати вертикальне положення без додаткової підтримки.
        Плити монолітного залізобетонного паркану на склянках по краях маю виступи-ніжки. При монтажі ніжки двох сусідніх плит вставляються в один «стакан», заглиблений або встановлений на поверхні землі.
Ще один варіант монолітного бетонного паркану складається з плит, відлитих разом з декоративними стовпами. Для монтажу таких зборів заздалегідь встановлюють в грунт і бетонують вертикальні сталеві таврові балки, на які зверху за допомогою підйомного крана «надягають» стовпи.
         У домашньому будівництві монолітні бетонні паркани використовують не так вже й часто. По-перше, вони досить дорогі. Крім того, далеко не всі домовласники бажають повністю сховатися від сторонніх очей за високим неприступним суцільним парканом. Важливо й те, що при будівництві «монолітів» без спеціальної підйомної техніки не обійтися.
      Куди простіше побудувати складальний бетонний «європаркан», що складається з відносно легких деталей. Вузькі плити такого паркану встановлюються в пази вертикальних стовпів одна на іншу. Монтаж не складний, при наявності одного-двох помічників роботу цілком можна виконати своїми руками.
      Будівництво паркану починається з розмітки. По межі огороджують ділянки натягують шнур. Орієнтуючись по довжині плит (зазвичай - 2 метра) і висоті підстав стовпів в грунті спочатку риють 3-4 ями.
       Глибина ями повинна трохи перевищувати висоту підстави стовпа. Перш ніж встановлювати стовп, на дно ями підсипають подушку з гравію таким чином, щоб початок бічних пазів стовпа знаходилося вище рівня поверхні землі.
      Стовп встановлюється за рівнем в двох площинах. Його положення в ямі фіксується підручними камінням і уламками цегли. Щоб уникнути неприємних наслідків помилок в розмітці, не варто поспішати з бетонуванням. Краще відкласти його до тих пір, поки не будуть встановлені плити.
     Після установки першого стовпа в його паз вставляють нижню плиту широкої гранню донизу, що необхідно для забезпечення стоку дощової води. З урахуванням положення плити регулюють положення другого стовпа і встановлюють його аналогічним чином з першим. При ухилі ландшафту допускається перепад висот на кожен проліт не більше 20-25 см. Якщо схил крутіший, то перш ніж встановлювати паркан, доведеться вживати додаткових заходів для вирівнювання.
     Перед установкою другий (середній) плити в проліт огорожі, на нижню наносять шар розчину, потім таким же чином встановлюють третю, верхню плиту. Стики між плитами і стовпами закладають розчином, це запобігає підтікання в них води, усуває можливе хитання плит і зменшує ймовірність крадіжки.
      На кутових стиках, при повороті лінії паркану, встановлюють два стовпи, у напрямку своєї секції паркану. Іноді останній проліт виходить менше, ніж стандартна довжина плит. У цьому випадку їх ріжуть за допомогою болгарки. Підстави стовпів після необхідних коригувань їх положення заливають дуже рідким розчином із співвідношенням цементу і піску приблизно 1: 4 - 1: 5.
        Бетонний паркан, побудований з використанням якісних деталей, на яких немає сколів і пустот, як правило, не потребує додаткового захисту. Проте, грунтовка і фарбування поверхні не завадить. Вона знизить інтенсивність впливу атмосферних опадів і додасть забору закінчений зовнішній вигляд. Найкраще фарбування проводити не відразу, а після першої зимівлі, коли паркан дасть природну усадку і положення бетонних елементів стабілізується.
Случайные товары